Berivan Sungur bu programda katılımcılara tüm yoga tarzlarına baz oluşturacak, sağlam bir anatomi alt yapısı edindirmekte; yogayı bize dışarıdan söylenen şekillere girmekten öte bir anlayışa taşıyabilmek, pozları kendi bedenimize doğru bir şekilde adapte etme yetimizi geliştirmek ve kendimizi fiziken ve ruhen incitmeden yoga pratiği yapabilmemiz adına esas olan yogaya işlevsel yaklaşım bilgisi ile bizi tanıştırmaktadır.

Program yöntem olarak, ezberden uzak, pratiğin ardındaki mantığı, anatomik dayanaklarını, nedeni ve nasılı ile öğretmeye odaklıdır. Yin Yoga’nın Berivan Sungur nezlinde ele alınışının özü; meditasyon, mindfulness ve şefkat pratikleri ile ilişkisi, günümüz insanının dertlerine nasıl bir merhem olarak kullanılabileceği bu yoğunlaştırılmış program ile aktarılmaktadır. Katılımcılar programla nasıl kendi kendilerine sağlıklı bir yin yoga pratiği oluşturabileceklerini, tüm pozlara nasıl girileceği, nelere dikkat edileceği , faydaları gibi detayları öğrenmektedirler.
Eğer ki katılımcıların önceden bir yoga uzmanlıkları var ise, program sonrası Yin Yoga’yı verdikleri seanslara dahil edebilmektedirler. Bu uzmanlardan Yin Yoga alanında daha da derinleşmek isteyenler, Berivan Sungur’un Kasım ayında başlayacak olan 120 saatlik Yin Yoga’da Derinleşme Programı(Online) ile uzmanlıklarını geliştirebilirler. Bu yolu izlemek isteyen kişiler, tamamladıkları saatleri 300 Saatlik Yoga Alliance onaylı Yoga Uzmanlığını Geliştirme Programı’na saydırabilmektedirler. 300 Saatlik programın içerisinde yer alan diğer modüller hakkında bilgi almak için tıklayınız.Temel bir yoga uzmanlık programını tamamlamamış olanlar, bilgilerini derinleştirmek ya da ileride bu alanda hocalık yapmak isterlerse, Kasım 2020-Şubat 2021 döneminde verilecek olan 120 saatlik Online Yin Yoga’da Derinleşme Programı’na katılarak bilgilerini derinleştirebilir; ardından da dilerlerse, 2021 yaz dönemi inzivada yüz yüze verilecek olan 30 saatlik Yin Yoga’da Uzmanlaşma ve Mentorluk Programı’na katılarak 200 saatlik Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı tamamlayabilirler.
200 Saatlik Programın tüm detayları için tıklayın.Ana başlıklar:
·      Pratiğin tarihçesi, özü ve esasları
·      Uygulamanın ardındaki temel mantık
·      Yoga asanaları deşifre edebilmek için kullanılacak anatomik alt yapı
·      Anatomik farklılıklar ve yoga uygulamamıza etkileri
·      Fasya
·      Meridyen Teorisi
·      Germe ve Kompresyon kavramları
·      Yoga asana uygulamasına işlevsel yaklaşım
·      Pawanmuktasanalar
·      Yin Yoga asanaları, önemli asanaların analizleri ve uygulanma şekilleri
·      Uygulamanın nasıl kendi pratiğinize veya seanslara entegre edilebileceği
·      Kendi kendine pratik oluşturma ve seans planlamanın esasları
·      Uygulamanın psikolojik ve zihinsel etkileri
·      Meditasyon ile ilişkisi
·      Berivan Aslan Sungur’un Yin Yoga’ya yaklaşımı ve Yin Yoga’nın nasıl bir kendinle bağ kurma, mindfulness ve şefkat pratiği haline dönüşebileceği

Tarihler ve buluşma saatleri:
  
Haftasonu Buluşmaları
26-27 Eylül 
10-11 Ekim 2020
Cumartesi - Pazar 10:00 - 16:00 arası teori
Cumartesi 17:30 - 19:00 arası canlı pratik
 
Haftaiçi Buluşmaları
1 Ekim 2020 Perşembe
15 Ekim 2020 Perşembe
Teori 20:30 - 22:00
5 Ekim 2020 Pazartesi 
12 Ekim 2020 Pazartesi 
Soru-cevap 20:00 - 21:00
22 Ekim 2020 Perşembe
Kapanış 20:30- 22:00
 
Yukarıdaki seanslara ek olarak : 
Katılımcılarla her haftasonu buluşması sonrasında, Berivan Sungur tarafından önceden çekilmiş, kendi kendilerine evde uygulayabilecekleri uzun pratik seansları paylaşılacaktır. 
Katılımcılar program süresince Berivan ve yardımcı eğitmenlerin haftalık herkese açık  derslerine ve aynı seansların Re-live (Yeniden Canlı) yayınlarına katılarak bolca pratik yapma ve pratiği içselleştirme fırsatı bulacaklardır.
Tüm buluşmalar Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. 
Program ücreti: Program ücreti 2.650TL + KDV’dir (3.125TL). 31 Ağustos 2020 tarihine kadar yapılan ödemelerde, erken ödeme ücreti 1.950TL + KDV’dir (2.300TL). Kredi kartına vade farkı ile 3 veya 6 taksit seçenekleri vardır.
 
Online Program 
 Program süresince yapılacak olan tüm teorik seansların kayıtları alınıp, program katılımcıları ile kullanılacak olan online Eğitim Platformu üzerinden paylaşılacaktır. Kayıtlar, canlı yayınları kaçıranlar için, her canlı yayın sonrası belirli bir süre Eğitim Platformu'nda katılımcıların ulaşımına açık olacaktır.
Yin Yoga pratiklerinin videoları da Eğitim Platformu üzerinden paylaşılacaktır, ayrıca bu pratiklerin ses dosyaları indirilebilir olup ömür boyu sizde kalacaktır. 
Eğitim ile birlikte sizinle dijital olarak Berivan Aslan Sungur tarafından hazırlanmış iki kapsamlı kitapçık sunulacaktır. Sertifika 
Program sonunda tüm saatleri tamamlamış öğrenciler, Berivan Aslan Sungur’un yoga okulundan Yoga Alliance onaylı 50 saatlik bir sertifika almaya hak kazanırlar.
Bu sertifika Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance tarafından onaylı 200 Satlik Temel Yoga Uzmanlaşma Programı’nın ve ayrıca  300 saatlik Yoga Uzmanlığı Geliştirme Programı’nın bir parçası olarak sayılmaktadır. Tamamlanan saatler Yoga Alliance’ın Devamlılık Eğitim Saatlerine de saydırılabilmektedir.
200 saatlik ya da 300 saatlik Yoga Alliance onaylı programlarla ilgileniyorsanız, Saatlik programlarının detaylarını aşağıdaki linklere tıklayarak ya da [email protected]’a yazarak edinebilirsiniz.

200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlaşma Programı
300 Saatlik Yoga Uzmanlığını Geliştirme Programı
 
Burs Başvuruları 
Programa katılmak istiyor ancak bütçenizin üzerinde buluyorsanız, programa burs başvurusunda bulunmak için [email protected]’a yazabilirsiniz.
Programa burs başvuruları 17 Ağustos 2020 tarihinde sona ermektedir.Berivan Aslan Sungur kimdir? Tıklayınız.
 
Berivan Aslan Sungur’un bakış açısı ile Yin Yoga
 Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar.
Berivan, kişiye pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte pozları ve öğrencinin bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak uygulama yapmayı aktarmaya çalışmaktadır. Yin Yoga’yı aktarış tarzı, alan dışında aldığı farklı eğitimler ve annelik, partner deneyimi ile seneler içerisinde evrilmiş ve özünde günümüz modern insanını kendine yaklaştırmaya niyet eden, şefkati ve farkındalığı odaklı bir uygulama halini almıştır.
Yin Yoga, modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için yoga terapisi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.www.berivanaslansungur.com

Sorularınız için [email protected]’dan eğitim koordinatörü Alev Şaşırt’a yazabilirsiniz veya aşağıdaki telefon numarasından haftaiçi 11:00 – 17:00 arasında kendisine sesli arama veya mesaj (SMS veya Whatsapp) ile ulaşabilirsiniz.
 
Eğitim Koordinatörü  Alev Şaşırt 0542 201 70 78 
Çalışma günleri içinde arama, mail ve mesajlarınıza 24 saat içerisinde geri dönülecektir.